Sistemul STIHL AP este conceput pentru lucrările zilnice de grădinărit, întreținerea spațiilor verzi și operațiunile profesionale de arboricultură. Acumulatorii litiu‑ion din seria AP asigură compatibilitate completă cu utilajele STIHL pe acumulator, oferind energia necesară chiar și pentru aplicații solicitante. Indicatorul cu 4 LED‑uri permite verificarea rapidă și permanentă a nivelului de încărcare.
Acumulatorul STIHL AP 20, cu tensiune nominală de 36 V, este o soluție versatilă, robustă și durabilă, ideală pentru sarcini uzuale și lucrări de intensitate medie. Performanța sa este optimizată în special pentru utilajele de bază din sistemul AP. Pentru echipamentele STIHL cu cerințe de putere ridicate, se recomandă utilizarea unor acumulatori AP cu capacitate superioară.
Toți acumulatorii STIHL AP cu tensiune nominală de 36 V pot fi reîncărcați cu încărcătorul STIHL AL 101 sau cu orice alt încărcător compatibil din gama STIHL.
Date tehnice:
| Tensiune nominală | 36 V |
| Tensiune maximă | 40 V |
| Sistem acumulator | ALLPRO/AP |
| Greutate acumulator | 1.3 kg |
| Capacitate nominală conform IEC 61960 | 3.90 Ah |
| Capacitatea nominală a celulei (conform specificației producătorului) | 2 Ah |
| Număr de LED-uri | 4 |
| Lățime | 116 mm |
| Înălțime | 164 mm |
| Lungime | 70 mm |
web design by DOW MEDIA